Skirtingi apsaugos kamerų tipai
-
Apsaugos stebėjimo kameros skirtos tiems, kurie nori gyventi saugiai.
Visų kamerų tipai yra tinkami, tik skiriasi vieni nuo kitų.
- Analoginės kameros priskiriamos senesnei vaizdo stebėjimo įrangai, tačiau plačiai naudojamos ir šiame amžiuje, dėl mažesnės kainos, priežiūros išlaidų ir stabilesnio veikimo. Šių kamerų minusai būtų tokie, kaip: prastesnė filmavimo kokybė, jas sudėtingiau montuoti, kameros neturi visų šiuolaikinėms kameroms būdingų funkcijų.
- IP kameros – populiariausias pasirinkimas tarp vartotojų. Kameros pasižymi kokybiška vaizdo įrašymo funkcija, neiškraipo vaizdo ir yra atsparios išoriniams trikdžiams. Su IP kamera užfiksuosite tikslesnes detales, kamerų perduodamas signalas yra skaitmeninis.
- WiFi kamera tinkama montuoti ant visų tipų pastatų. Dėl išsiskiriančio dizaino ir patogaus naudojimo kameros gali būti montuojamos viduje ir lauke. Šioms kameroms nereikalingi jokie papildomi kabeliai, svarbiausia sąlyga jų veikimui - prieinamas WiFi tinklas.
Apsaugos kamerų naudojimo būdai
Apsauginės kameros yra skirtos stebėti vaizdą, apsaugoti teritoriją nuo pašalinių asmenų patekimo ar įsilaužimų. Vaizdo stebėjimas galimas, tik nustačius aiškų ir apibrėžtą tikslą. Prieš pradedant naudoti apsaugos stebėjimo kamerą pravartu prisiminti, kad ji turėtų būti montuojama prie įėjimų, avarinių išėjimų, bendro naudojimo patalpose. Vaizdo kamerų negalima įrengti poilsio zonoje, virtuvėlėse, tualetuose, persirengimo kambariuose, kad nebūtų pažeidžiamas asmenų privatumas.
Jeigu kamera įrengta nuosavame name, prieigą prie kameros turi tik namo šeimininkas. Jeigu kamera įrengta darbovietėje, prieigą prie kameros turi tik darbdavys arba jo įgaliotas asmuo. Įsirengus kamerą ir pradėjus vaizdo stebėjimą būtina nustatyti vaizdo įrašų saugojimo trukmę, atsižvelgiant į vaizdo stebėjimo tikslą.
Apsaugos kamerų funkcijos
Dėl plataus apsaugos stebėjimo kamerų pasirinkimo, rekomenduojama įvertinti kuo daugiau įrenginio funkcijų ir galimybių, kad rasti tinkamą variantą. Renkantis stebėjimo kamerą atkreipti dėmesį reikia:
- Vaizdo kameros stebėjimo parametrus;
- Vaizdo kameros jautrumą ir šviesos lygį;
- Fokusavimo atstumą ir žiūrėjimo kampus;
- Vaizdo kokybę ir skiriamąją gebą;
- Spalvos pasirinkimą;
- Vaizdo stebėjimą per išmanųjį telefoną ar kompiuterį.
Pagrindinės vaizdo kameros funkcijos:
Filmavimo raiška. Norint įsigyti kokybiškos raiškos kamerą, rekomenduojame rinktis su FullHD filmavimo raiška. Kamera užfiksuos žmonių veidus, automobilių numerius, kitas svarbias detales keliolikos metrų atstumu.
Judesio daviklis. Kamera, kurioje bus ši funkcija pradės filmuoti, kai į stebėjimo zoną pateks koks nors judantis objektas.
Garso daviklio funkcija įjungs kamerą, kai netoliese pasigirs tam tikras garsas – katės kniaukimas, šuns lojimas, dūžtančio stiklo garsas ir pan.
Naktinio matymo režimas – tai specialus kameros režimas, kai filmuojama tamsiu paros metu. Kamera užfiksuos visus objektus judančius tamsoje, o jūs jausitės saugiai ir galėsite ilsėtis kokybiškai.
Praktiški patarimai kaip išsirinkti tinkamą apsaugos kamerą
- Apsvarstykite kiek apsaugos stebėjimo kamerų reikės. Reikiamų kamerų skaičius gali priklausyti nuo turimo sklypo formos, teritorijos dydžio ar pastatų skaičiaus.
- Nuspręskite kamera reikalinga lauke ar viduje. Lauko kameros gaminamos su oro sąlygoms atspariais dėklais, o kameros namams skirtos naudojimui patalpose, kuriose nėra itin drėgna ar šalta.
- Kameros raiška, taip pat svarbus aspektas, kurį būtina apsvarstyti prieš įsigyjant kamerą. Jeigu norite, kad vaizdo raiška būtų kokybiška verta pagalvoti mažiausiai apie 4 megapikselių kameras.
- Atsakingai rekomenduojama apmąstyti ir įrašo saugojimo trukmę. Tokiu atveju pasirinksite tinkamo dydžio atminties kortelę ar kietąjį diską. Verta atsiminti – kuo kameros raiška yra didesnė, tuo kamera labiau eikvoja atmintį.