Ką reikėtų žinoti prieš perkant smėliavimo mašiną?
-
Smėliavimas dar kitaip vadinamas srautiniu valymu ir yra vienas iš patikimiausių būdų paruošti norimą medžiagos ar konstrukcijos paviršių valymui bei dažymui.
Smėliuojant galima apdirbti ne tik metalo, bet ir kitus paviršius, tokius kaip: aliuminis, nerūdijantis plienas, medis, stiklas, betonas ir pan. Tam, kad paviršių šlifavimas būtų efektyvus, tokiems darbams atlikti naudojamas smėliavimo mašinos.
Smėliavimo mašinos dažniausiai gaminamos iš geležies ir anglies lydinio, todėl yra tvirtos ir ilgaamžės. Šias mašinas geriausia naudoti, kai reikia atlikti didelės apimties ir dažnus smėliavimo darbus. Ši mašina susideda iš kelių pagrindinių komponentų:
- Rezervuaras, kuriame laikomas smėlis;
- Kaklelis, kurio paskirtis smėliu užpildyti rezervuarą;
- Manometras rodantys oro slėgį įleidimo angoje;
- Kompresoriaus jungtis;
- Žarna, kurios paskirtis tiekti susidariusį oro ir smėlio derinį.
Taip pat prekybos vietose, prireikus, galite įsigyti papildomų komponentų, tokių kaip: purkštukai, pneumatinės nuotolinio valdymo srovės, įvairių tipų junginiai, oro džiovintuvai, spaustukai, šepečiai, slydimo ir dozavimo vožtuvai.
Smėliavimo mašinos veikimas
Smėliavimo įranga yra pati įvairiausia ir viena iš patikimiausių ir populiariausių yra smėliavimo mašina, kurios veikimo principas yra gana paprastas. Smėliavimo mašinų ir kitos smėliavimo įrangos veikimo mechanizmas yra panašus, tačiau smėliavimo mašina yra pneumatinis aparatas, kuris norint, kad tinkamai veiktų turi turėti tvarkingą ir pakankamos galios kompresorių.
Smėliavimo mašinos veikimo ypatumai:
- Vietoje kur yra prijungiamas kompresorius papildomai yra įrengiami specialūs filtravimo komponentai. Šie įrenginiai filtruoja oro mases nuo kondensato pertekliaus.
- Iš rezervuaro gautas smėlio mišinys per žarną nukreipiamas tiesiai į specialų antgalį.
- Pasitelkiant aukštą slėgį oras automatiškai tiekiamas iš kompresoriaus į vietą, kurioje jis yra paskirstomas.
- Smėliuojant paviršius oras ir smėlis ar kitos naudojamos medžiagos yra tolygiai paskirstomos.
Tinkamos smėliavimo mašinos išsirinkimas
Smėliavimo mašinos yra skirtingos pagal savybes, apdirbamų paviršių tipus, komponentus ir ypatumus. Šioje vietoje turite apgalvoti kokia smėliavimo mašina jums reikalinga ir į ką turite atkreipti dėmesį ją renkantis, todėl parengėme sąrašą dalykų į kuriuos turite atkreipti dėmesį renkantis reikalingą smėliavimo mašiną:
- Kokybė ir kaina – vieni iš svarbiausių parametrų. Kaip jau žinome, kokybė yra proporcinga kainai, todėl renkantis įrangą būtina atsižvelgtu į kokybės ir kainos santykį.
- Gaminio ženklo žinomumas ir patikimumas. Smėliavimo mašinas gamina ne vienas gamintojas, todėl prieš perkant verta pasidomėti gamintojo žinomumu bei reputacija. Nepatingėkite pasiskaityti atsiliepimų internete, gamintojo puslapyje, paklausinėti žmonių ar jiems pasiteisino įranga.
- Aptarnavimas. Gamintojo teikiamos paslaugos turėtų tenkinti pirkėją.
- Eksploatacinės medžiagos. Smėliavimo mašinai reikalingos eksploatacinės medžiagos, pavyzdžiui, įvairių rūšių abrazyvas. Granato smėlio tinklelis (10/30, 20/40, 30/60, 80), plieno smėlis, stiklo karoliukai, plastikiniai karoliukai, silicio karbidas ir kt. Šios medžiagos turi būti tinkamos kokybės.
- Informacinė brošiūra ar katalogas privalo būti pateiktas su gaminiu. Informacija ir produkto specifikacijos pateiktos brošiūroje ar kataloge yra naudingos gaminio naudojimo pradžioje.
- AMC. AMC reiškia metinį priežiūros mokestį, kuriame yra geros ir veiksmingos įvairios politikos normos. Gamintojai turi skirtingą AMC politiką, kuri apima draudimą, gamybos defektus ir kitus reikšmingus dalykus gaminiui.
- Garantija. Garantinis laikotarpis turi būti pakankamai ilgas, kad nutikus gedimui ar atsiradus įrangos brokui mašina būtų pataisoma nemokamai arba pakeičiama į naują.